Juuksurina tunned selle stsenaariumi ilmselt ära; klient tuleb hallide juustega ning ei ole õnnelik väljakasvanud halli üle ja soovib seda muuta – isegi kui see on üks hall karv, mis kuskilt välja sõjakalt turritab.

Kindlasti oled mõnele paari halli karva omanikule proovinud selgitada, kuidas hallid juuksed on inimeseks olemise loomulik osa ja kuidas ka hallid juuksed võivad olla ilusad, neid õigesti hooldades ja peitmise asemel hoopis esile tuues. Sageli ei kuula kliendid sinu suurepäraseid selgitusi hallide juuste kohta- kuidas need on ilusad ja isegi seksikad.

Sellest postitusest saavad ehk abi nii juuksurid selgitamisel kui ka kliendid indu halli poole liikumisel.

 • Nõuanded, kuidas aidata oma kliendil väärikalt ja seksikalt halliks minna
 • Kuidas suunata kliente oma hallide juuste eest hoolt kandma
 • Erinevad võimalused halliks muutumisel
 • Plussid halliks muutumisel
 • Juhendid hallide juuste kujundamiseks

Aga esmalt…

Haara tass kohvi või teed ja saa teada kõike, mida halliks minemise kohta vaja läheb.

Miks juuksed halliks lähevad?

Juuksurina ilmselt tead seda, kuid sinu klient tõenäoliselt mitte.

Seetõttu on oluline täpselt teada, mida öelda, kui sinu klient esitab kurikuulsa küsimuse: “Miks mu juuksed halliks lähevad?” , “Kas ma nüüd ametlikult olengi mutt valmis?”

Püüdsime anda endast parima, et leida selgitus, mis ei kaotaks sinu kliendi huvi hallide juuste suurepärase loo vastu (kasuta seda järgmisel korral, kui pead kliendile hallide juuste olemust selgitama):

Meil on midagi, mida nimetatakse juuksefolliikuliteks – ja iga juuksefolliikul sisaldab pigmendirakke, mis toodavad valku nimega melaniini.
Melaniin on superkangelane, mis annab meie juustele värvi ja niiskuse ja läbi selle ka elastsuse.

Vananedes surevad meie juuksefolliikulis olevad pigmendirakud ja juuksed muutuvad läbipaistvaks – mis enamasti näeb välja nagu hall.

Kuidas julgustada oma klienti halliks minema?

Nagu selgitatud – me kõik saame lõpuks hallid juuksed. See on vältimatu. Kuid see võib olla ka nauditav – nii protsess, kui ka tulemus.

Kuid kuidas veenda oma klienti, et halliks minemine võib olla tegelikult teadlik valik? Esiteks on hallid juuksed õnneks muutunud trendiks. Võib-olla oled isegi näinud kuulsusi, kes kannavad enesekindlalt juuksevärvi nagu tuhkblond, tuhkhall, plaatina ja külm(kohati isegi sinaka alatooniga)blond. Võid seda vaadata ise järgi instagramist, näiteks kõige tuntum sellise teenuse pakkuja on @jackmartincolorist, kelle toolist astuvad välja vägagi seksikad ja enesekindlad hõberebased. Eestis on samuti juba stiliste, kes on seda teinud ja läbinud ka vastava koolituse eelmise aasta sügisel C.U.T Salong’is või siis mujal.

Hallid juuksed ei ole enam ainult emakese looduse viis meile öelda, et me vananeme vaid sellest on saanud ka üks uusimaid trende juuksetööstuses. Hallid juuksed on ilumaailmas saanud sama nõutuks ja ihaldusväärseks kui oli 5 aasat tagasi balayage või muu imeliste helestamise viisidel saadud blondid tulemused. See ongi väga tore, kuna need eelmised tehnikad on valmistanud meid ette just sellise keerulise muutuse läbiviimiseks. Et saavutada ilusat halli peame võtma appi kogu oma tarkuse ja kavaluse.

Ja mis oleks parim viis veenda oma klienti halliks minema?

Kõik võivad halliks minna – vanus ei loe! 20-aastased, kui ka 40-, 50- või 60-aastased. Juuste halliks mineku vältimine pole lihtsalt valik. Kõik, mida saame teha, on otsustada, kuidas glamuursete hallidega toime tulla.

Arvestada tuleb igasuguste teguritega, sealhulgas:

 • Sinu kliendi loomulik juuksevärv (näiteks blondid juuksed halliks ja pruunid juuksed halliks – siin on erinevus!)

 • Sinu kliendi juuksetüüp
 • Kui suur osa sinu kliendi juustest on juba hallid
 • Millega ja kuidas on sinu kliendi juukseid eelnevalt värvitud, milline vesinik ja kuidas on hooldatud

Iga klient on erinev ja õnneks on ka erinevaid viise halliks minemisel. Võid eemaldada kogu kosmeetilise juuksevärvi, et siis halliks värvida, jälgides ja kopeerides väljakasvu mustrit pikkusel. Või lõikab juukseid halliks – kuidas, muigad? Osad kliendid on juba kasvatanud halli välja 10-15 cm ja otsustavad, see on piisav pikkus ja lõigates poisipea(pixie) saab ka vana värvi eemaldatud. Või omades halli väljakasvuga blonde juukseid saab suhteliselt kergesti ülejäänud juuksed halliks värvida.

Mõnikord piisab näiteks blondi kliendi või siis tavalist triibutamise teenust pakkudes toonida juba teistsuguse tooniga, mis mõjuks hõbedasemalt. Meie juuksurite lemmikretseptid selleks puhuks on Color Split 10.22 + blue corrector + 2,5 vol või siis näiteks Organic Base Color 9.07 + ash corrector + blue corrector + 5 vol.

Milliseid on eeliseid halliks minemisel?

Kuigi halle juukseid on aastate jooksul kujutatud kui midagi, mida sinu kliendid ei taha, võivad nad halliks muutumisest kasu saada.

Juuksurina on hea mõte neid eeliseid teada, näiteks kui sinu klient hakkab halliks minema (nt haiguse või allergia tõttu).
Halliks muutumine ei juhtu üleöö ja see võib olla sinu kliendi jaoks emotsionaalselt raske.

Hallidele juustele ülemineku eelised on näiteks:

 • Enam ei pea muretsema iga paari kuu tagant juurte värvimise pärast

 • Usaldus! Halliks muutumine võib tõsta kliendi enesekindlust

 • Pole enam võitlust vananemise vastu – mis ei tohiks isegi olla võitlus (aga see on juba teine ​​lugu)

 • Halliks minemine on ideaalne viis lõputust juuste värvimise tsüklist välja saamiseks

 • Samas ei ole ju klient salongile kadunud. Et juus mõjuks hooldatuna ja ilusana ja mitte lihtsalt hallina vajab ta ikka aegajalt toonimist.

 • Melaniini kadumisega kaob juustest ka niiskus, seega koos toonimisega saab ja peab pakkuma erinevaid niisutavaid hooldusi

Saad luua oma klientidega suurepärase suhte, toetades neid nende halliks mineku teekonnal ning andes neile nõuandeid, näpunäiteid ja nippe, kuidas tunda end hallide juustega super hästi.

Mida peab klient tegema teisiti hoolduses?

Kui juuksed muutuvad halliks, muutub sageli juuste tekstuur, mis tähendab, et peate oma kliendile nõu andma, kuidas oma halle kiharaid hooldada ja turgutada.

Hõbešampoon on halliks minnes must have toode (Philip Martins’i Blu Wash šampoon ja Blu Rinse palsam on ideaalsed säilitamaks seda hõbeda ja plaatina vahelist tooni).

Tehniliselt öeldes on kollane viimane pigment, mis juustest lahkub. Seetõttu võivad hallid juuksed üsna kergesti kollased taas välja näha, kui neid ei hoita õigete toodetega heas seisukorras.

Hõbešampoon neutraliseerib soojad toonid, toodete kogunemise ja keskkonna saasteainete põhjustatud tuhmuse ja määrdunud oleku – toitke halle juukseid.
Kuigi hallide juuste seisund võib erineda, võid peaaegu kindlasti loota, et sinu kliendil on kuivemad juuksed.

Hallid juuksed vajavad võrreldes mittehallide juustega palju toitmist ja hoolt. Parim viis muuta oma kliendi hallid juuksed pehmemaks ja tervemaks, on kasutada niisutavaid ja siluvaid juuksetooteid, nagu meie toitev ja niisutav Maple, Moringa ja Canapa sari ja Infinito juukseõli või Shine Rose seerum.

Kaitse kuumuse ja päikese eest.
Aita valida kliendile tooted, milles on sees kuuma- ja uv-kaitse.

Hallid juuksed on veidi poorsemad ja seetõttu on oluline kaitsta oma kliendi glamuurseid halle kiharaid kuumuse ja päikese eest.

Potion ja Infusion Cream’i on lisatud kasulikke õlisid ja ekstrakte, et tungida sügavale sinu kliendi juuksekarvadesse, niisutada juukseid ning kaitsta neid kuumuse ja päikese eest kogu päeva.

Selline see väike juhend sai. Kui sul juhtub olema veel toredaid nippe kuidas halliks minna ja kuidas sellel teekonnal juukseid kaitsta, kirjutage meie Facebook’i või Instagram’i kontole ja jagage tehtuid pilte ♥

Blu-shampoo-200ml
BLU-RINSE-200
Categories: Juuksehooldus

Jaga